Kurumsal Kimlik Tasarımı

İşletmenizin şirket içerisinde ve müşteriler nezdinde kurumsal duruşunu gösteren, imajını yükselten, tanınırlığını arttıran ve olumlu algılanmasını sağlayan kurumsal kimlik çalışmasıdır.

Dünyayı düşünelim, milyonlarca insanın her birinin giyinişi, konuşması, jest ve mimikleri, saçı, tarzı vb. özellikleri aynı olsaydı, birbirimizi ayırt edebilme imkanımız olur muydu? Kurumsal kimlik de bu doğal sürecin içerisinde bir şirket için ayırt edilebilme olanağını sağlayan öğeler bütünüdür. Kurumsal kimlik, pazarlama faaliyetlerinde kurumun görünen yüzüdür. Şirketlerin pazara, müşterilerine ve çalışanlarına kendini ifade etme şeklidir.
Kurumsal kimliği oluşturan ana öğeleri ikiye ayıracak olursak; logo & slogan ile kurumsal renk & yazı tipi olarak gruplandırabiliriz. Logo tasarımı ve slogan kurumsal kimliğin en önemli iki öğesidir. Kurumsal renginizi ve yazı tipini ise markanızın gölgesi olarak görebilirsiniz. Tüm bu detayların bir araya gelmesiyle oluşan kurumsal kimlik, şirketinizin imzasıdır. Şirketler oluşturdukları bu imzayla tüketicinin aklına kazınırlar...

Markanızı alarak attığınız ilk adımı güzel bir imzayla sonuçlandırmanız için alanlarında uzman olan çözüm ortaklarımız vasıtasıyla kurumsal kimliklerinizi oluşturmaya devam edeceğiz.
Danışmak / Yardım Almak İstiyorsanız, Bizimle İletişime Geçin