Kurucumuz

Serdar Bilgiç (1955 - 2016)

Ajans Oberon Hizmetler Grubu Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin kurucusu olan Serdar Bilgiç 4 Nisan 1955 yılında Denizli Acıpayam'da doğdu. Lise eğitimini 1974 yılında Denizli Ticaret Lisesinde tamamladıktan sonra yolu, tüm hayat hikayesini yönlendirecek şehir olan İzmir'e düştü. 1978 yılında yüksek öğrenimini Ege Üniversitesi Gazeticilik Radyo Televizyon bölümünde tamamladı. 4 yıllık İzmir, Ege Üniversitesi macerasının ardından TRT'de "Günaydın" adlı programda 3 ay staj yaptı. Ayrıca bu dönemde programları yayınlandı.

Ajans Oberon ilk olarak yerel televizyon, sanayi fotoğrafçılığı ve ajans çalışmaları için faaliyetlerde bulunmaktaydı. Serdar Bilgiç; sınavları başarıyla tamamladıktan sonra, 1999 yılında Türk Patent Enstitüsü nezdinde Marka Vekillik Belgesini almasıyla birlikte Oberon Marka, Patent, Endüstriyel Tasarım ve belgelendirme faaliyetlerine geçiş yapmıştır.


Yönetici Ekibimiz

PROFESYONEL HİZMETİN ADRESİ

Şirketimizin iş modelini ve yol haritasını Oberon Danışmanlık Marka & Patent Ofisi'nin kurucusu Serdar Bilgiç'in satırlarından size aktarıyoruz:

Biz Kimiz?

Oberon Marka & Patent Ofisi bugüne kadar Denizli'nin önde gelen firmalarına marka ve patent konusunda hukuki danışmanlık yapmıştır. Ofisimiz sayesinde markalarını hukuki güvence altında geliştirmişler ve bugünlere kadar büyürek gelmeyi başarmışlardır. Ofisimiz, Ankara'daki bürokratik işlemleriniz için gerekli güven, bilgi, teknik donanım ve tecrübeye sahip olarak zaman kaybına uğramadan direk DENİZLİ'den bağlantı kurarak sizlere en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadır.

Neden Biz?

Oberon Patent Ofisi marka patent ve tasarım tescili konularında Denizli'de yer alan en eski firmadır. 1995 yılından bu zamana kadar yürütmüş olduğu danışmanlık hizmetleri ile sektörde lider konumdadır. Kurucumuz Serdar Bilgiç'in uzun yıllar edindiği yurtdışı ve yurtiçi tecrübesi ile bir çok firmaya, resmi kurum ve kuruluşa danışmanlık yapmıştır. Firma bünyesinde yer alan profesyonelleri ve her biri alanında uzman iş ortakları ile hizmet verdiği alanlarla ilgili başarılı çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Referansları arasında Türkiye'nin saygın ve önde gelen firmaları ve resmi kurumları yer almaktadır.

Vizyon / Misyon

Oberon Patent olarak misyonumuz Dürüst ve çözüm odaklı bir hizmet anlayışıyla fikir ürünlerinin koruma altına alınmasına katkıda bulunmaktır.
Görevlerimiz:

 • Taklit olmayan, özgün ürünlerin geliştirilmesine katkıda bulunmak
 • Etik bilince sahip olmak
 • Güven, dürüstlük, karşılıklı saygı ve açık iletişimi, işbirliğimizin temeli olarak almak
 • Ülkede bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunmak
 • İnsana, topluma, bilgiye ve çevreye duyarlılık
 • Her türlü deneyim ve bilgiyi paylaşmak
 • Sürekli öğrenen, gelişen ve yenilikleri izleyen bir organizasyon yapısını sürdürmek
 • Bilgi toplumu araçları ve bu araçların kullanımına yönelik altyapıyı güncel tutmak
 • Ortak amaç ve hedeflere hep birlikte, gelişen dostluklar ve yerleşen geleneklerle gerçek bir aile ortamı içinde ulaşmak

1995 yılından bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilkelerimiz:

 • Müşterilerimize dürüstlük, yetkinlik ve nesnellikle hizmet edilmesi
 • Müşteri bilgilerini ve onların işleriyle ilgili kayıtların gizliliğine uyulması
 • Verdiğimiz hizmete uygun, yasal ve makul ücret ve giderler karşılığında hizmet verilmesi
 • Fikri hakların korunmasına ilişkin yansız kararlar alınmaya devam edilmesi
 • Müşterilerin fikri haklarının korunmasında, karşılaşılan güçlüklerle mücadele edilmesi
 • Haksız koruma önerilerinin desteklenmemesi

BASINDA BİZ

Lütfen ayrıntılı bilgi için İletişim sekmesinden bizimle irtibata geçiniz.

Polonya büyükelçisi DTO’da

Polonya ile Denizli arasındaki ticari ilişikleri arttırmak amacıyla Polonya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde Ticaret ve Yatırım Geliştirme Bölümü Ticaret Müsteşarı Michal Mierzwa, dışa açılım politikalarını yakından takip ettiği Denizli Ticaret Odası’nı ziyaret etti.


Oberon Standına Büyük İlgi

Uluslararası marka tescili konusunda ilimizde faaliyet gösteren Oberon Patent Vekilliği, Denizli 2. Ticaret Sanayi Fuarında büyük ilgi gördü. Artık marka ve patentin öneminin gittikçe arttığı günümüzde firma sahipleri, Oberon yetkilisi Serdar Bilgiç'den konuyla ilgili bilgiler aldılar.


Markalaşamıyoruz

Son 20 yılda özellikle tekstilde dev adımlar atan Denizli, markalaşmaktaki gecikmeler yüzünden kazanması gereken payın büyük kısmını daha yolun başında kaybediyor. Markalaşma, Denizli’de uzun yıllardan beri dillendirilmesine rağmen, istenilen düzeyde markalaşma başarılamadı.


'i Geçen
Müşteri
'i Geçen
Marka Tescili
'ü Geçen
Patent Tescili
'ü Geçen
Endüstriyel Tasarım Tescili

Müşteri Memnuniyeti

Hızlı Çözüm

Alanlarında uzmanlaşmış kadromuz ile işlemlerinizi hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaktayız. Biliyoruz ki her dakika, her saniye sizin bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Aleyhinize işleyen her saniyeyi lehinize çeviriyoruz!

Kaliteli Hizmet

1995 yılından bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilkelerimiz ışığında size daha kaliteli hizmet verme anlayışıyla çalışmaya devam etmekteyiz. Günden güne sizden kendimize kattığımız değerler, kurumsal altyapımıza ve hizmet kalitemize yol haritasıdır.

Güvenilir Ekip

Size verdiğimiz güvenilir hizmetin temeli; kurucumuz Serdar Bilgiç'in Oberon için oluşturduğu vizyon ve misyondur. 1995 yılından günümüze gelen ilkelerimiz sizin haklarınız ve güvenliğiniz için teminattır. Yarın da teminat olmaya devam edecektir!

Uygun Fiyat

Yalnızca bugün değil yarın da size en uygun fiyatlarla hizmet vermeye devam edeceğiz. Sunduğumuz tüm hizmetler; esnek ödeme seçeneklerine sahiptir ve bütçenizi yormayacak derecede uygun fiyatlandırılmıştır. Unutmayın, yatırım her zaman kendini öder!

Bilgi Birikimimiz

Marka - Patent - Endüstriyel Tasarım
90%
Barkod İşlemleri
70%
Hukuki Danışmanlık
85%
ISO Kalite Belgesi
65%
Alan Adı - İnternet Sitesi
75%
Danışmak / Yardım Almak İstiyorsanız, Bizimle İletişime Geçin