Alan adı (Domain) internet üzerinde sahip olduğunuz web adresinizin ismidir. Alan adı (Örn. www.oberon.com.tr) internet sitenize yönlendirme yapılmasını sağlamaktadır. Günümüz dünyasında alan adı ve internet sitesi vazgeçilmez bir ihtiyaçtır.

Alan adı (Domain) Tescili Neden Gereklidir?

Alan AdıKurum kimliğiniz ile bütünleşmiş, markanızı ve yaptığınız işi temsil eden bir alan adını tescil etmeyerek, işletmeniz için büyük bir kayba sebebiyet verebilirsiniz. Alan adınızı tescilleyerek hem kurumsal kimliğinize hem de markanıza katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca rakiplerinizin sizin için önemli olan (Örn. Müşterilerin bildiği sizin alışıla gelmiş olan markanızı içeren) bir alan adını tescilleyerek kazancınıza ortak olmasını engelleyebilirsiniz.

Alan adında (Domain) Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Siz müşterilerinizin özellikle faaliyet gösterdiğiniz sektöre uygun, markanızı temsil eden bir alan adı alması gerekmektedir. Bu sayede arama motorlarında daha hızlı bir şekilde bulunabilirsiniz ki, müşterileriniz size daha kolay ve daha hızlı ulaşabilecektir. Ayrıca müşterilerinizin rakip firmalara yönlenmesi engellenmiş olacaktır.

Alan Adı (Domain) Uzantıları

com:
Ticari kuruluşlar için
com.tr:
Ticari kuruluşlar için (Ticaret Ünvanında Barındırılması veya Marka Tescili Gereklidir.)
net:
Çalışma alanı internet olan kuruluşlar için
org:
Dernekler, organizasyonlar için
gov:
Devlet kuruluşları için
edu:
Eğitim kuruluşları için

Oberon Danışmanlık olarak biz, siz müşterilerimize marka tescil başvurunuzun ardından alan adı tescili yaptırmanızı şiddetle önermekteyiz. Güvenliğiniz için alan adı tescilinizi ertelemeyin!
Danışmak / Yardım Almak İstiyorsanız, Bizimle İletişime Geçin